Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Tarım dünyasını üzen ölüm

Ankara Sanayi Odası’nın (ASO) kurucusu, Meclis ve Yönetim Kurulu Eski Başkanı Mümin Erkunt’un kızı ve Türkiye’nin ilk yerli tasarım traktörünü üreten Erkunt Traktör’ün kurucusu Zeynep Erkunt Armağan hayatını kaybetti. Armağan’ın cenazesi, bugün öğle namazını müteakip Ankara Gölbaşı Mezarlığı Camii’nden kaldırıldı.

Türkiye’nin ilk yerli traktör üreticisi Erkunt Traktör’ün kurucusu Zeynep Erkunt Armağan, Ankara’da son yolculuğuna uğurlandı.

Armağan için Ankara Gölbaşı Mezarlığı Camisi’nde öğle namazını müteakip cenaze töreni düzenlendi. Törene Armağan’ın ailesi, yakınları, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, iş insanları, çalışma arkadaşları ve vatandaşlar katıldı. 45 yaşında vefat eden Armağan’ın cenazesi kılınan namazın ardından Gölbaşı Mezarlığı’nda defnedildi.

Zeynep Erkunt Armağan kimdir? 

Zeynep Erkunt Armağan, Türkiye’ye ilk yerli tasarım traktörü kazandıran Erkunt Traktör’ün kurucusuydu.

Türkiye’nin ilk yerli tasarım traktörünü üreten Erkunt Traktör’ün kurucusu Zeynep Erkunt Armağan hayatını kaybetti.

Ankara Sanayi Odası’nın (ASO) kurucusu, Meclis ve Yönetim Kurulu Eski Başkanı Mümin Erkunt’un kızı olan Zeynep Erkunt Armağan, iş hayatına Erkunt Sanayi Döküm ve Makine Fabrikaları’nda başladı.

Şirketin bilgi işlem bölümünde 7 yıl görev yapan Armağan, 1990-1998 yılları arasında Satış Müdürü, 1998-2005 yılları arasında da Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

2003 yılında Erkunt Traktör’ün kurucu ortakları arasında yer alan Zeynep Erkunt Armağan, kısa süre içinde Türkiye’nin ilk yerli tasarım traktörünün üretilmesine öncülük etti.

6 yıl içinde Erkunt Traktör’ü pazarın en büyük ilk üç firmasından biri yapan Armağan, şirketin aynı zamanda Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu arasına girmesini de sağladı.

Sincan Organize Sanayi Bölgesinde 14 bin 500 metrekare kapalı, toplam 45 bin metrekarelik alanda üretim yapan Erkunt Traktör’ün ürettiği ArmaTrac markası 35 ülkeye ihraç ediliyor. Erkunt Traktör 2017’de Hindistan merkezli Mahindra & Mahindra’ya satılmıştı.

Armağan, OAİB Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği, TOBB Otomotiv Sektör Meclisi Başkan Yardımcılığı, TOBB Otomotiv Sektör Meclis Üyeliği ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu İcra Kurulu Üyeliği görevlerini de yürütüyordu.

 

Güncel

Hayvan pazarlarında “hareketlilik” azalıyor

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

UKON, haftalık et fiyatlarını açıkladı(24 Kasım 2022)

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Kayalıklarda mahsur kalan keçiyi AFAD kurtardı

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar