Tarım Kredi Yem fiyatlarına ikinci zam!

Tarım Kredi Yem fiyatlarına, 13 gün arayla ikinci zam geldi. 23 Mart’ta yem fiyatlarına yüzde 5 ile 8 arasında zam yapan Tarım Kredi, 3 Nisan itibariyle fiyatları yeniden güncelleyerek, çuval başına ortalama yüzde 3 zam yapıldı. Son yapılan zamla birlikte buzağı başlangıç yemi kooperatif karı hariç, fabrika çıkış peşin fiyatı 79.36 TL’den 81.74 TL’ye çıktı.

Yem fiyatlarına iki hafta arayla yeni bir zam daha geldi. Mart ayının ikinci yarısında yem fiyatları zamlanırken, Nisan ayı başında yeni bir zam daha yapıldı. Tarım Kredi Kooperatiflerinin iştiraki olan Tarım Kredi Yem de ürettiği yemlerin fiyatlarına ortalama yüzde 3 artış yaptı.

Tarım Kredi Yem, yem fiyatlarına en son 23 Mart’ta yüzde 5 ile 8 arasında değişen oranlarda zam yapmıştı.

Tarım Kredi Kooperatifleri büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık sektöründe yem üretimi yapıyor. Tarım Kredi Kooperatiflerinin yem üreten 12 fabrikası tek çatı altında toplanarak Tarım Kredi Yem ismini aldı. Tarım Kredi Yem’in büyükbaş hayvancılık sektöründe kullanılabilecek 20 çeşit, küçükbaş hayvancılıkta ise 5 çeşit olmak üzere toplam 25 yem çeşidi bulunuyor.

KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YEM ÇEŞİTLERİ

Kuzu Büyütme Yemi: Kuzuların 2. Haftadan 13. Haftaya kadar olan beslenmesi için üretilmiş bir yemdir.

Kuzu Besi Yemi: Kuzuların 90. Gününden, kesime kadar olan beslenmesi için üretilmiş bir yemdir.

Toklu Besi Yemi: Besiye alınan tokluların kesime kadar ki dönemlerinde kullanılmak üzere üretilmiş, dengeli ve sindirimi kolay tamamlayıcı bir yemdir.

Koyun Süt Yemi: Süt verme (laktasyon) dönemindeki sağmal koyun beslenmesinde kullanılan, dengeli ve sindirimi kolay tamamlayıcı bir yem olarak üretilmiştir.

Keçi Süt Yemi: Sağmal keçilerin beslenmesinde kullanılır. (TARIMDANHABER)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir