Tokat’ta Çiftçilere Güneş Paneli Dağıtıldı

Tokat Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği ve Tokat İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje kapsamında çiftçilere güneş paneli dağıtıldı.

Tokat İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Tokat Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği iş birliğinde hazırlanan Mobil Koyun Keçi Banyoluk Projesi ve Göçerlere Bir Umut Aydınlık Projesi kapsamında il merkezine bağlı köylerde hayvancılıkla uğraşan ve birliğe kayıtlı 436 çiftçiye güneş paneli dağıtıldı. Güneş paneli dağıtım törenine, Ak Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, Ak Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, Orman ve Tarım İl Müdürü Orhan Şahin, Ziraat Odası Başkanı Ahmet Dökülen, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Turan Saldırıcıer, Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Demir, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı İlhan Köten ve çiftçiler katıldı.

Törende açılış konuşması yapan Tokat Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Turan Saldırıcıer, Çiftçilerin yağmur, çamur, kar, kış demeden hayatın bütün zorluklarına rağmen Ülkemize katma değer üretmek için seferber olduklarını söyledi.

Saldırıcıer, ”Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği olarak sizleri temsil etmekten onur duyuyor ve emeklerinizin karşılığını alabilmeniz için yoğun çaba sarf ediyoruz. Yaptığımız birçok Projeden bölgelerimizin uzaklığı nedeniyle herkes haberdar olamayabiliyor. Göreve başladığımız günden beridir birçok projeye imza attık ve hayata geçirdik. 2015 yılında mücadelesine başladığımız Koyun Keçi Banyo Havuzu Projemiz şu an itibariyle hayata geçmiş ve birkaç gün içerisinde hizmetinize sunulacaktır. Geçen sene 409 adet güneş paneli dağıtımı yaptık. Bu sene ise 436 adet güneş paneli dağıtımını gerçekleştiriyoruz” dedi.

 

 

Kaynak: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir