Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Traktör kazasında bu kez bir kadın hayatını kaybetti

Aydın’ın Karacasu ilçesinde gübre yüklü römorkun takılı olduğu traktörle seyir halinde olan çiftçi kadın, orman yolunda direksiyon hakimiyetini kaybetti. Traktörden düşen kadın olay yerinde can verdi.

Olay, Karacasu ilçesi Bingeç Mahallesi Sarnıç mevkiinde meydana geldi. Öğle saatlerinde çobanlık yapan ağabeyinin yaşadığı çadırdan yaklaşık 3 ton keçi gübresini 09 PE 587 plakalı traktöre takılı römorka yükleyen Fikriye Yörüdüler (52), annesinin yaşadığı Yaykın Mahallesine gitmek üzere yola çıktı. Ağabeyinin çadırından ayrıldıktan sonra yaklaşık bir kilometre ileride orman yolunda yokuş aşağı giderken direksiyon hakimiyetini kaybeden kadın ana yola çıkmasına yaklaşık bir kilometre kala traktörden düştü. Talihsiz kadın olay yerinde hayatını kaybetti.

CANSIZ BEDENİ SAATLERCE OLAY YERİNDE KALDI
Kadının cansız bedeninin olay yerinde yaklaşık 6-7 saat kaldığı öğrenildi. Annesinin kendisinden haber alamaması üzerine ağabeyini araması sonrası orman yolunda arama yapıldı. Kadının cansız bedenini ağabeyi saat 18.00 sıralarında buldu. Orman yoluyla çadır arasındaki tümsekler sebebiyle kazanın fark edilmediği, çok kullanılmayan bir yol olması sebebiyle başka gören de olmadığı öğrenildi. Traktör römorktan ayrılarak yaklaşık 50 metre ileride devrilmeden dururken kadının cansız bedeni römorka yaklaşık 10 metre mesafede bulundu. Kadının traktörden korkuyla kendi iradesiyle atlamış olabileceği ya da istemsiz bir şekilde düşüp aldığı darbeyle hayatını kaybetmiş olabileceği ihtimalleri değerlendirilirken traktör ya da römorkun tekerlerinin kadının üzerinden geçmiş olabileceği üzerinde de duruldu. Kesin ölüm sebebinin incelemelerin ardından belli olacağı kaydedildi.

EŞİNİ 10 YIL ÖNCE KAYBETTİ
Olay yeri inceleme ekipleri ve Cumhuriyet Savcısı olay yerinde incelemelerde bulunurken ardından cenaze belediye morguna kaldırıldı. Buradaki ön incelemenin ardından cenaze otopsi işlemleri için Aydın Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Öte yandan kadının çiftçilikle geçimini sağladığı ve gübreyi sebze fidanı yetiştiriciliğinde kullandığı bilgisine ulaşıldı. Kadının, eşini 10 yıl önce kaybettiği ve tek çocuğunun da astsubay olarak görev yaptığı öğrenildi. (sesgazetesi)

Güncel

67 yaşındaki çoban intihar etti

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Meralarda 2023 yılı otlatma bedelleri belli oldu!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Keçileri yanan çiftçiye destek gecikmedi

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar