Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Türkiye, ortalama ne kadar et tüketiyor?

Asya ülkelerinin kişi başına düşen et tüketim miktarları araştırıldı. Yapılan araştırmaya göre Türkiye’de kişi başına düşen et miktarı, 39 kilogram olarak kayıtlara geçti. Kıta genelinde en yüksek et tüketim miktarına Hong Kong sahip olurken en düşük miktar ise Hindistan’da görüldü.

Landgeist isimli kamu araştırma şirketi, Asya ülkelerinin ortalama et tüketimlerini inceleyen bir araştırma gerçekleştirdi. Türkiye’yi de bu araştırmaya dahil eden şirket, oldukça çarpıcı sonuçlara ulaştı. Yapılan araştırmaya göre ortalama et tüketimi konusunda, Asya ülkeleri arasında ne iyi ne de kötüyüz. Ancak kıta genelinde Türkiye’den çok kötü durumda olan ülkeler de mevcut.

Yapılan araştırmaya göre dünyada en düşük et tüketimi yapan ülke de en yüksek et tüketimi yapan ülke de Asya kıtasında bulunuyor. Bu bağlamda, Hong Kong’u bağımsız bir ülke olarak kabul eden Landgeist, bu bölgeyi Asya’nın ve hatta dünyanın en çok et tüketen bölgesi olarak ilan etti. Araştırmaya göre Hong Konglular, ortalama 124 kilogram et tüketiyorlar.

Landgeist’in araştırmasına göre Hong Kong’u 104 kilogram ile Makao (yine Çin’e bağlı özerk bölgelerden bir tanesi) ve 98 kilogram ile de İsrail takip ediyor. Sırasıyla Moğolistan, Tayvan, Rusya, Güney Kore, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri, Vietnam ve Kazakistan, Asya kıtasının en fazla et tüketimi yapan ülkeleri olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye’de kişi başına düşen et tüketim miktarı ise 39 kilogram olarak kayıtlara geçmiş durumda. (Webtekno)

Güncel

“Et ve yem fiyat artışları eyvah dedirtiyor!”

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Depremzedelere küçükbaş hayvan desteği

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

UKON, haftalık et fiyatlarını açıkladı(23 Şubat 2023)

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar