Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Ünlü marka koyun istihdam ediyor

Birleşik Devletler sınırı içerisinde konumlanan Volkswagen Tennessee fabrikası, 50 adetlik koyun çalışanıyla verimlilikle yola devam ediyor.

Otomobil üreticilerinin iklim değişikliğine karşı ürün gamlarında yaptığı alternatif enerji çalışmalarına operasyonel faaliyeler de eşlik ediyor. Elektrikli altyapıların ön planda olduğunu bu süreçte, araçların üretiminin gerçekleştirildiği tesislerde sürdürülebilir kaynakların kullanılması da hayati derecede önemli. Volkswagen’in Birleşik Devletler sınırı içerisinde konumlanan Tennessee fabrikası da uzun süredir sürdürülebilir enerji kaynaklarından ihtiyacı duyduğu elektriği sağlıyor. Çevresinde konumlandırılan güneş panelleri sayesinde üretim sürecinde ihtiyaç duyulan elektriğin yüzde 12,5’lik kısmının sağlandığı fabrikada, bu operasyonun yeni yardımcıları arasına 50 adet koyun eklendi.

Volkswagen Amerika, koyunlarıyla birlikte karbon ayak izini dengeliyor

Halihazırda 4 bin kişilik çalışan kapasitesiyle markanın önemli kaynaklarından birisi olan Tennessee fabrikasındaki 50 adetlik koyun kontenjanı güneş panellerini güvenliği çevresinde şekilleniyor. Panellerin verimliliğinde herhangi bir sıkıntı yaşanmaması adına sağlam bir zemine konumlandırılma ihtiyacından ötürü çimlendirme yapılan bölge, “koyun işçiler” sayesinde daimi şekilde düzenli olacak. Belirlenen alan çevresinde otlayan koyunların verimliliğe önemli katkı sağladığını ifade eden marka kaynakları, bu kararı güneş tesislerinde erozyon risklerini en aza indirmenin uygun maliyetli ve sağlıklı yolu olarak değerlendiriyor. (Log)

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Koyun otlatırken uçuruma düştü!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde yaklaşık 200 metrelik uçuruma düşen çoban, ekiplerin büyük çabaları sonucu 4 saatte kurtarıldı. Ekipler yaralıyı metrelerce sedyede taşıyarak hastaneye ulaştırılmasını sağladı.

Manisa’nın Alaşehir ilçesine bağlı Kavaklıdere Mahallesi’nde saat 13.30 sıralarında koyunlarını otlatan M.A. isimli çoban bir anlık dikkatsizlik sonucu yaklaşık 200 metrelik uçuruma düştü. Osmanlı Deresi’ne doğru düşen çobanı gören vatandaşlar durumu ekiplere haber verdi. Olay yerine çok sayıda itfaiye, AFAD, Jandarma, Alaşehir Belediyesi Zabıtası ve 112 ekibi gelirken, bölgenin çok dik ve sarp olması aynı zamanda da sağanak yağış nedeniyle zor anlar yaşadı.

Yaralıya ulaşmak için birçok yol deneyen ekipler iş makinesi ile dere yatağından açılan yol sayesinde yaklaşık 4 saat sonra yaralı çobana ulaştı. Bacaklarında kırıklar olan çoban sedyeyle metrelerce taşınarak ambulansa ulaştırıldı. Çevredeki vatandaşların da kurtarmak için adeta seferber olduğu M.A.’nın bilincinin açık olduğu ve bacaklarında kırıklar olduğu tespit edildi. M.A. Salihli Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Jandarma olaylı ilgili araştırma başlattı.

Okumaya Devam Et

Güncel

Tek gözlü keçi “mucize” olarak görülüyordu…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Köpeklerin keçi avı kameralara yansıdı…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar