Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Üretici satamıyor, vatandaş yiyemiyor!

Kırmızı et fiyatlarının yüksek olması nedeniyle birçok vatandaş yeteri kadar et tüketemediğini söylüyor. Kırmızı ette market fiyatları baş döndürüyor. Kıymaya 102, kuşbaşıya 114, pirzolaya 143, bonfileye 172 lira isteyenler var. Et ve Süt Kurumu ise uygun fiyatla et satışı yapıyor. ETS ile market fiyatları arasındaki fiyat farkı ise vatandaşı şaşırtıyor. Tüketiciler hem fiyat farkını eleştiriyor hem de son dönemde etiketlerin sürekli değişmesinden dert yanıyor.

Kasap ve marketlerde kırmızı et fiyatları şaşkına çeviriyor. Fiyatlar üreticiden tüketiciye gelene kadar adeta uçuyor. Et ve Süt Kurumu (ESK) ile marketlerin kasap reyonları arasındaki fiyat farkı bile ‘Pes’ dedirtecek boyutlara ulaşıyor. Marketlerde ESK’nın 2 katına varan, hatta aşan fiyatlar görülüyor.

UÇURUM VAR
Dana kıyma ve kuşbaşıya, ESK’nın sattığı 37-40 liralık fiyata yakın etiket koyan marketler var. Ancak 1 kilo kıymayı 102, kuşbaşıyı 114 liraya satanlar da bulunuyor. Pirzola, bonfile, kuzu kol gibi ürünlerde ise fark daha da büyüyor. 1 kilo dana bonfileyi 172 liraya, kuzu pirzolayı 143 liraya satan marketler var. Kuzu kolun kilogramı ise marketlerde 91 liraya kadar çıkıyor. Tüketiciler hem fiyat farkını eleştiriyor hem de son dönemde etiketlerin sürekli değişmesinden dert yanıyor. (Vaatan)

Herkese var, küçükbaşa yok!

1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: "Yetiştiricisi zarar ediyor"

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Eşekten düşen çoban hastaneye kaldırıldı

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Çobanlardan ikinci buluşma!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Bursa modern hayvan pazarında sona gelindi

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar