Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Üreticilere Damızlık Koç

Tarım ve Orman Bakanlığı Çorum Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği aracılığı ile küçükbaş hayvan üreticilerine damızlık koç dağıttı.

Törende konuşan Çorum Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Şevket Avcı, koçların Tarım ve Orman Bakanlığı’nın küçükbaş hayvancılığı destekleme projesi kapsamında dağıtıldığını belirterek, “Koçlar iki yıl süreyle veteriner raporu almadan sürüden ayrılmayacaklar. Eğer bu süre içinde koç satılırsa parası faizi ile birlikte geri alınacak” dedi. İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Sarı ise hedeflerinin Çorum’a en iyi koçu getirmek ve ileride başka illerden koç alan değil satan il haline gelmek olduğunu ifade ederek, “Şu an dağıtımını yaptığımız koçlar için uzun bir araştırma gerçekleştirdik ve Sivas’ta bulunan TİGEM işletmesinden aldık. Bunların takiplerini de yapacağız. Hedefimiz dışarından koç getiren değil satan haline gelmektir. Dağıtılan koçların hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde belirtti.

Vali Yardımcısı Recep Yüksel ise Devletin küçük ve büyükbaş hayvancılığın gelişmesi için her türlü desteği verdiğini dile getirerek, “Dağıtımını yapacağımız koçların maliyetinin yüzde 25’ini üreticiler yüzde 75’ini ise devlet karşılayacak. 73 adet koç üreticilere kura ile verilecek” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından koçlar kura çekimi ile dağıtıldı.

Kaynak: Çorum Hakimiyet Gazetesi

 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Keçi kavgasında kan aktı

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Yaban keçisi avlayan şahsa ağır ceza kesildi

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Köye dönmek isteyen vatandaşa birlik desteği

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar