Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Vuruldu ama hala sürüye sahip çıkıyor…

Bursa’da 7 ay önce tüfekle vurulan ve 1 bacağı kesilen ‘Kara’ isimli çoban köpeği, 3 bacağı ile küçükbaş hayvan sürüsünü koruyor. Kara’nın sahibi Vahit Uysal ise protez bacak taktırmak istediğini belirterek, “Köpeğimi çok seviyorum. Bu haliyle görevini yapmak için çabalıyor. Köpeğime veterinerin istediği 2 bin lirayı biriktirdikten sonra protez bacak yaptıracağım” dedi.

İnegöl’ün kırsal Deydinler Mahallesi’nde 20 yıldır küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan Vahit Uysal’ın ‘Kara’ isimli çoban köpeği, geçen Ağustos ayında kendisine saldırdığını iddia eden bir kişi tarafından tüfekle vurularak, yaralandı. Ön sol bacağını kaybeden çoban köpeği, 7 aydır 3 bacağıyla küçükbaş hayvanları korumaya devam ediyor. Köpeğini çok sevdiğini belirten Vahit Uysal, Kara’ya protez bacak taktırmak istediğini söyledi. Uysal, “Kara’ya protez bacak taktırmak için daha önceden Bursa’da bir hastaneyi aradım ve randevu aldım. Ancak gidip tedavisini yaptırmak nasip olmadı. Şimdi İnegöl’de veterinerin 2 bin lira ücret karşılığında yapacağı protez bacak taktırmak için uğraşıyorum” diye konuştu.

3 AYAKLA GÖREVİNİ YAPIYOR

Yetiştirdiği koyunların 20 yıldır çobanlığını yapan Vahit Uysal, bu sürede pek çok köpek edindiğini belirtti. Kara’yı 2 aylık yavruyken sahiplendiğini belirten Uysal, olay anını ise şöyle anlattı:

“Koyunları, otlatmak için araziye gitmiştim. Kara bir ara gözden kayboldu, o esnada bir silah sesi duydum. Aradan biraz zaman geçtikten sonra Kara, kanlar içerisinde yanıma geldi. Köpeğimi vuranları o esnada göremedim. Hemen köpeği aldık ve oğlumla birlikte İnegöl’e veterinere götürdük. Bacağındaki kemiğin tamamen kopmasından dolayı kangren tehlikesi oluştu. Ön sol bacağı tedavi için veteriner tarafından kesildi. Yaklaşık 7 aydır 3 ayağı ile yaşamına devam ediyor. Normal bir köpek gibi değil artık. Buna rağmen görevini yapıyor, koyunları araziye götürdüğümüzde yanımızdan bir an olsun ayrılmıyor.” (Haber7)

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Mavi dil alarmı! Köy koruma bölgesi ilan edildi…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Kurtlar sürüye saldırdı: 50 koyun telef oldu!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

1’i hamile 35 keçi son anda yanmaktan kurtarıldı

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar