Yeni İşe Aldığı İki Çoban Dehşeti Yaşattı

Muğla’da keçi besiciliği yapan Ramazan Bulut (55), çoban olarak işe aldığı 2 kişi tarafından çırılçıplak soyulup, fotoğrafları çekildikten sonra domuz bağı ile bağlanarak dövüldüğünü, hayvan satışından kazandığı 80 bin liranın gasbedildiğini iddia ederek, polise şikâyetçi oldu. Bulut, bu kişilerin şikâyetçi olması halinde kendisini öldürmekle tehdit ettiklerini sürdü ve “Can güvenliğim yok” dedi.

Merkez Menteşe ilçesine bağlı kırsal İkizce Mahallesi’nde keçi besiciliği yapan 1 çocuk babası Ramazan Bulut, 26 Haziran’da İl Emniyet Müdürlüğü’ne gidip, 4 gün önce işe aldığı 2 çobanın kendisini çırılçıplak soyup, domuz bağıyla bağladıktan sonra dövdüğünü, evde bulunan 80 bin lira parasını gasbettiklerini ileri sürerek, şikâyetçi oldu. Otomobilini de alan iki kişinin başına tüfek dayayıp kendisini de araca bindirerek Bodrum ilçesi, Güvercinlik Mahallesi’ne getirdiklerini, burada el ve ayaklarını çözdüklerini anlattı. Araçtan inen iki kişinin yaya olarak uzaklaştıklarını ileri sürdü.

Şikâyet üzerine harekete geçen polis, durumu Güvercinlik Jandarma Karakol Komutanlığı’na bildirdi. Jandarma, şüphelilerin Bulut’u kendi sorumluluk bölgelerinde serbest bırakmış olmaları nedeniyle ifadeye çağırdı. Bulut, bugün jandarmaya gidip, ifade verdi. Polis ve jandarma ekipleri şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

Dehşet anlarını anlattı

Bulut, yaşadığı korku dolu anları şöyle anlattı:

“Çiftliğin bahçesinde oturuyordum. Olaydan 4 gün önce işe aldığım 2 çoban başıma yağmurluk geçirip, beni etkisiz hale getirdikten sonra zorla üzerimdekileri çıkardılar. Çıplak kalmamın ardından fotoğraflarımı çektiler. Sonra giydirip, el ve ayaklarımı domuz bağı ile bağladılar. Boynuma geçirdikleri bir ipi de sıkarak kimlik ve banka bilgilerimi öğrendiler.

Ardından internet bankacılığından hesabımda para olup, olmadığına baktılar. Ancak, hesabımda para olmadığını görünce beni dövdüler. Kangal cinsi köpeğim ‘Paşa’ zincirini kopardı. İkisi de evin içine kaçmak zorunda kaldı. Pencereden bana doğru tüfek doğrultup, köpeği uzaklaştırmamı söylediler. Bunun üzerine Paşa’ya uzaklaşması için komut verdim.

Köpeğin uzaklaşmasından sonra beni çözdüler ve köpeği çağırarak bağlamamı istediler. Bu isteklerini de yerine getirdim. Aynı gün evimdeki toplu hayvan satışından kazandığım 80 bin lirayı buldular.

Parayı alıp, beni otomobilime bindirdiler. Otomobilde el yapımı tüfeği başıma dayadılar. Bodrum’un Güvercinlik Mahallesi’ne kadar yol boyunca yaşadığım korku dolu saatlerde bir polis ya da jandarma aracının durdurması için dua ettim. Ancak, durduran olmadı. Yolda giderken biri diğerine ‘Kos hazır mı’ diye sordu. Diğeri de ‘Hazır’ diye karşılık verdi.”

Sahte kimlik kullanıyorlarmış

İki kişinin araçtan inerken, şikayetçi olması halinde kendini ölümle tehdit ettiğini de anlatan Bulut, “Beni bağlarken zaten 8-9 adet kimlik gösterip, ‘Şikayetçi olursan, farklı bir kimlikle gelir, seni bulur imha ederiz’ demişti.

Oysa mahalleye ilk geldiklerinde jandarma kimliklerini kontrol etmiş, bana herhangi bir sabıka ve suç kayıtlarının bulunmadığı söylenmişti. Sahte kimlik kullanan bu kişilerden halen bir haber yok. Bu adamlar dışarıda olduğu sürece gözüme uyku girmez, can güvenliğim yok. Bu iki kişinin bir an önce yakalanmasını istiyorum” dedi.

Çiftlikte çobanlık yapan 46 yaşındaki Iraz Yurtçu da “Eskiden bu çiftlikte çoban olarak çalışıyordum. Olayın ardından Ramazan Bey beni tekrar işe çağırdı. Sohbet sırasında başından geçenlerinin hepsini bana anlattı. Suçluların bir an önce yakalanmasını istiyoruz” dedi.

 

 

Kaynak: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir