Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Yerli ve milli elektrikli traktör görücüye çıktı

Manisa’nın Salihli ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 99’uncu yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Salihli Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen ve 4 gün devam edecek olan “Kurtuluş Günü 2.Kuru Üzüm Şenliği ve Tarım Festivali” başladı. Festivalde Tarım ve Orman Bakanlığı’na ait yerli ve milli elektrikli traktör de sergilendi.

Salihli Belediyesi öncülüğünde ticaret borsası, ziraat odası ve özel bir bankanın katkılarıyla Gümüş Çayı Alanı’nda gerçekleştirilen festival 4 gün devam edecek. Manisa’nın üzümün başkenti olduğunu belirten İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, “Üzümün belli bir kısmı Salihli Ovamızda yetiştiriliyor. Salihli ayrıca ürün çeşitliliğiyle de Manisa tarımına çok büyük katkı sunuyor. 4 gün açık olacak olan Salihli Kurtuluş Günü 2.Kuru Üzüm Şenliği ve Tarım Festivali, bölgenin en önemli ihracat ürünü olan çekirdeksiz kuru üzümün tanıtımına büyük katkı sunacak” dedi. Bir yıl ara verilen Üzüm Şenliği ve Tarım Festivali’nin bu yıl 2’insini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını vurgulayan Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam, festivale katkı sağlayan tarımın paydaşlarına teşekkür etti. Konuşmasında koronavirüs salgınına vurgu yapan Kaymakam Sağlam “Bununla ilgili çeşitli tedbirlerimiz var. Alana girerken, HES kontrolü yapılırken, maske ve mesafe kontrollerimizde devam edecek” dedi.

Konuşmaların ardından Salihli Kurtuluş Günü 2.Kuru Üzüm Şenliği ve Tarım Festivali’nin açılış kurdelesi Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam, Belediye Başkanı Zeki Kayda, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Mesut Doğan, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Doğukan Karaaslan, Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, Ticaret Borsası Başkanı Yetiş Aksoy ve Ziraat Odası Başkanı Cem Yalvaç tarafından kesildi.

Ege Bölgesi’nde ilk kez Salihli’de sergilendi
Protokol üyeleri tarım alet ve ekipmanlarının yer aldığı festival alanını gezdi. Festivalde Ege Bölgesi’nde ilk kez Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü tarafından, özel sektör, üniversite işbirliği ile geliştirilen Türkiye’nin ilk yerli ve milli elektrikli traktörü sergilendi. Traktör büyük ilgi görürken Belediye Başkanı Zeki Kayda ve Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, elektrikli traktör ile test sürüşü yaptı.
Öte yandan 4 gün devam edecek festivalde Ece Seçkin, Ece Mumay, Kolpa ve Emre Kaya sahne alacak.

3 Comments

3 Comments

 1. Recepcelik

  Eylül 8, 2021 at 12:27 am

  Tam bi bilgi almak istiyorum musteri temsilciligi nin telefon numarası varsa görüşmek isterim

 2. misafir

  Eylül 8, 2021 at 4:08 am

  bu traktörün gücü nedir 4 çekermidir…sadece asfalttamı gider…bir şarjla kaç kilometre gider veya kaç saat çalışır..kaç saatte şarj olur…bunlar yok… sadece nerde kim sunacak bazılarının reklamı var…sonrada yerli ve milli elektrikli…çocuk arabalarıda var elektrikli akülü onlardan herhalde…

 3. Mustafa

  Eylül 8, 2021 at 2:46 pm

  2019da da bu traktör sağda solda gösterildi 2020 sonu 2021 başı seri üretim dendi yıl bitiyor hala bişey görmedik. 2019 da bu traktör ile ilgili tanıtım videosunu (sn. Erdoğan’ın katılımı ile yapılan) arkadaşa attım ‘boşuna bekleme abi yapmayacaklar’ dedi bende yapılacağına dair inancından ‘yapılınca görüşürüz’ dedim rezil oldum. Yerli & milli üretime karşı değilim, keşke yapılsa keşke daha çok yerli ürünümüz olsa. Ama yapmayacağın şeyi ne diye gösteriyorsun kardeşim. Neden Halkı aptal yerine koyuyorsunuz. Yapmayacaksan tanıtma, tanıtıp yapacağız diyorsan yap.
  Ne reklamdan vazgeçiyorsun ne üretiyorsun. Ayıp ayıp.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Çaldığı keçiyle yakalandı

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

6. Ovacık Tarım ve Sakız Koyunu Festivali başlıyor…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Ankara tiftiğine coğrafi işaret

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar