Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Yetiştiriciler dikkat! Bu tuzağa düşmeyin…

Ferizli İlçesi’nde yaşayan Adem Çapoğlu isimli vatandaş, babasının rahatsızlığı nedeniyle satılığa çıkarttığı 20 koyun, 1 koç ve 5 kuzusunu dolandırıcılara kaptırdı. Dolandırıcıların kullandığı yöntem ise akıllara durgunluk verdi.

Ferizli İlçesi’nde yaklaşık 1 ay önce babasının rahatsızlığı nedeniyle 20 koyun, 1 koç ve 5 kuzusunu satılığa çıkartan Adem Çapoğlu isimli vatandaşın internet sitesi üzerindeki ilanını gören G.D. isimli bir şahıs, 15 gün önce hayvanlara bakmaya geldi. Pazarlık yapan ancak daha sonra alışverişten vazgeçen G.D., 1 hafta önce tekrar gelerek hayvanlar için yeniden pazarlık yaptı. 48 bin TL’ye anlaşan G.D., önce banka hesabı üzerinden para göndereceğini söyledi, ancak daha sonra hesaptan aktarım yapamadığını belirterek, Adem Çapoğlu ve oğlunu bankaya giderek nakit ödeme yapacağına ikna etti. Hayvanları araca yükleyen 2 taraf bankaya gitmek üzere yola çıktı.

HACİZLİ ÇİFTLİĞİ KULLANMIŞLAR!

Bankaya uğramadan Erenler İlçesi’nde bulunan bir çiftliğe hayvanları indiren ve Adem Çapoğlu’nun oğluna senet yaparak teslim eden G.D. ve yanındaki 2 kişi, sabah saatlerinde buluşmaya sözleşerek çiftlikten ayrıldı. Sabah saatlerinde bankaya gitmek için telefonlaşan G.D. ve Adem Çapoğlu, G.D.’yi yaklaşık 4 saat bekleyince dolandırıldığını anladı. Oğluyla birlikte hayvanların indirildiği çiftliğe giden Adem Çapoğlu ise hayatının şokunu yaşadı. Hacizli olması nedeniyle boş olan çiftliğe getirilen hayvanların aynı gün içerisinde yine kamyonlara yüklenerek kaçırıldığı ortaya çıktı. Adem Çapoğlu, durumu önce Jandarma’ya, ardından da polise bildirdi.

“BİZİMLE DALGA GEÇİYOR”

Yaşadıklarını Haberlisin.com ve Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi’ne anlatan Adem Çapoğlu, “Şikayet sonrasında polis ekipleri şahsa ulaştı, polislere yalvararak ‘Yarın parayı getireceğim’ dedi ancak getirmedi. Daha sonra polisler tekrar irtibat kurunca, ‘Bana bir şey yapamazsınız’ diyerek telefonu kapattı. Bu şahıs bizi dolandırdı ve çevrede gezerek başkalarını da dolandırmaya devam ediyor. Daha önceden çok sayıda dosyası var. Kocaali ve Karasu gibi komşu ilçelerde de insanları dolandırmış. Bizi dolandırdı, başkalarını dolandırmasın. Polislerle, bizimle dalga geçer gibi konuşması çok zoruma gidiyor” ifadelerini kullandı.

TELEFON EDİP PARA İSTEMİŞ!

Dolandırıcı G.D.’nin kendisini telefonla aradığını ve hayvanlarına karşılık para istediğini belirten Adem Çapoğlu, “Olaydan sonra beni arayıp 3 bin lira para yatırırsam bana hayvanlarımı getireceğini söyledi. Ben de kamyon yollayayım, hayvanlarımı ver. Daha fazlasını vereyim’ dedim ama kabul etmedi. Sonra tekrar arayıp 1 hafta içinde para getireceğini söyledi. Daha sonra ulaşmaya çalıştığımda benim telefonumu engelledi. Şu an bu kişi dışarıda, başkalarını da dolandırmaya devam ediyor. Araçları ilçelerde gezmeye devam ediyor. İnsanlar ve özellikle satıcılar dikkat etsin. Nasıl kandığımızı biz de anlamadık. Herkes dikkat etsin” dedi.

“KAYMAKAMA ANLATTIM”

Yaşadıkları akıl almaz dolandırıcılığın ardından durumu ilçe kaymakamına anlattığını belirten Adem Çapoğlu, “Dolandırıcı benimle, polisle, adaletle dalga geçiyor. Karasu ve Kocaeli ile Ferizli’de başka kişileri de dolandırmış. Adamın fotoğrafı var, adı belli. TC kimlik numarası belli, telefon numarası belli, arabalarının plakaları belli. Adam hala geziyor ve insanları dolandırıyor. Hakkımı aramak için Kaymakam’a gidip yaşadıklarımı anlattım. Gerekirse Cumhurbaşkanına kadar gideceğim, kendimi önüne atacağım. Yaşadığım bu olayı herkese anlatacağım. Öğrendik, 30’dan fazla dosyası varmış. Nasıl oluyor da hala serbest aklım almıyor? Biz yandık, başkaları yanmasın. Başımıza gelmez demeyin, hepimizin başına geliyor. Lütfen dikkat edin” şeklinde konuştu. (Haberlisin)

Güncel

17 yıllık sır dolu çoban cinayeti aydınlatıldı!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Yangın ahıra sıçradı

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

“Et fiyatları aşırı yükselecek”

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar