Yetiştiriciler dikkat! O destekler ödeniyor…

Sürü büyütme(kuzu/oğlak) destekleri cuma günü(24 Nisan 2020) ödenmeye başlıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son yerel seçimler öncesi küçükbaş hayvan yetiştiricilerine verdiği müjdenin detayları 20 Kasım 2019 tarihinde yayınlanan Hayvancılık Desteklemeleri Uygulama Esasları tebliğinde belli olmuştu.

Tebliğ kapsamında; 2019 yılına ait ilk sürü büyütme(kuzu/oğlak) destekleri, önümüzdeki hafta yetiştirici hesaplarına yatmaya başlayacak.

Alınan bilgiye göre; 24 Nisan cuma günü Ziraat Bankası tarafından ödenmesine karar verilen sürü büyütme desteği kapsamında, desteği almaya hak kazanan yetiştiricilerin hesaplarına hayvan başı 100 TL ödeme yapılacak.

Ülke genelinde toplamda 71 bin 860 yetiştirici, 186 bin hayvanı için destek ödemesi alacak. Desteklemeden en çok faydalanacak yetiştiricilerin illeri ise; Van, Konya, Balıkesir, Ankara ve Manisa olarak tespit edildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, “Küçükbaş hayvancılıkta bir ilk olarak, 81 ilde koyun ve keçi yetiştiricilerimize 187 milyon lira desteğin ödemelerine cuma başlayacağız” ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir