Bizimle İletişime Geçin

Destekler

Yetiştiricilere güneş paneli desteği

Gaziantep Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğinin Nurdağı Kaymakamlığı ile yapmış olduğu ‘Meralara Giden Aydınlık Yol Projesi’ kapsamında meralarda küçükbaş hayvancılık üyelere 80 adet invertörlü, çift akülü ve çift güneş paneli dağıtımına Araban ve Yavuzeli İlçelerinde başlandı.

Gaziantep Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Osman Türkman yapmış olduğu açıklamada ‘Elektriğin olmadığı meralarda karanlıkta, zor şartlarda küçükbaş hayvancılık yapmaya çalışan Birlik üyelerimizin yaşam şartlarını iyileştirmek, karanlık gecelerini aydınlatmak üzere Gaziantep Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğimizin Nurdağı Kaymakamlığı ile yapmış olduğu GAP Kalkınma İdaresi ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen ‘Meralara Giden Aydınlık Yol Projesi’ kapsamında tanesinindeğeri 7- 8 bin tl. cıvarında olan 80 adet 220 wolt elektrik çıkışlı invertörlü, çift akülü ve çift güneş paneli dağıtımına Araban ve Yavuzeli İlçelerimizde bugün itibarıyla başladık. Güneş Panel Sisteminin Meralarda, elektriksiz ortamda geceleri karanlıkta kalan üyelerimiz bu gün almış oldukları güneş panel sistemi ile lambalarını yakıp çadırlarını ve hayvanların kaldıkları alanları aydınlatabilecek, telefonlarını şarj ederek iletişimde elektrik sıkıntısı çekmeyecek, el fenerlerini şarj edip geceleri kullanabilecek, mini buzdolaplarını çalıştırıp soğuk sularını içip, gıdalarını, yemeklerini bozulmadan saklayabilecekler.

Meraların aydınlatılması kapsamında 2019 yılında yapmış olduğumuz proje kapsamında 60 üyemize çadır ve güneş paneli sistemi vermiştik. Bu proje kapsamında da 80 üyemize güneş paneli sistemi verilecek olup toplam da Gaziantep İlinde 140 üyemize Güneş Paneli Sistemi verilmiş olacak. Güneş Paneli Sistemi Üyelerimize hayırlı, olsun. Projemize destek sağlayan GAP Kalkınma İdaresine, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız sn. Fatma ŞAHİN’e, Nurdağı Kaymakamız sn. Eşref AKÇA’ya, Tarım İl Müdürümüz sn. Mehmet KARAYILAN’a, Nurdağı İlçe Tarım Müdürümüz sn. Bülent ŞERAFETTİNOĞLU’na ve emeği geçen Birlik personellerimiz başta olmak üzere herkese teşekkür ederim’ dedi.

Proje kapsamında Araban ve Yavuzeli İlçesinde Güneş Paneli Sisteminde faydalanmak üzere başvuran 10 yetiştiriciye panel sistemleri teslim edildi.

Destekler

Anaç koyun keçi desteği ile ilgili önemli duyuru!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Destekler

‘Balıkesir Kuzusu’ üretimine destek

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Destekler

Hayvancılık sektörü için yüksek ödenek

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar