Bizimle İletişime Geçin

Birlikler

Yetiştiricilere sıvat ve sulak desteği

Malatya Koyun ve Keçi yetiştiricileri Birliği tarafından talep edilen Sıvat ve Sulak Projesinin hayata geçmesi ile ilgili toplantı düzenlendi. Tarım ve Orman İl Müdürü Tahir Macit ve Bitkisel Üretim Şube Müdürü Mesut Arı tarafından yetiştiriciler bilgilendirildi.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Malatya Koyun ve Keçi yetiştiricileri Birliği Akın, emeği geçenlere teşekkür ederek konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı. “Yıllardır yetiştiricilerimizin dilekçe verip talep ettikleri yanaklarındaki temel ihtiyaçları giderilmesi konusunda sulak ve tuzlaklarla ilgili sıkıntıları gidermek amacıyla yaptığımız çalışmalarda sonuca ulaştık. Bu projemizde yetiştiricilerimizin acil olan beton ve galvanizli saçtan yapılan sıvat ve sulakların temin edilmesi ve bir an önce dağıtılması ve dağıtılması ile ilgili çalışmalarımızda sona yaklaştık. Yetiştiricilerimizin özellikle karbonize saç sulakları taşınabilirliği kolay olduğu için ve bunları doğrudan kullanabilmeleri, aracıyla ya da hayvanıyla istediği alana taşıyabilmeleri tercih sebebi oldu. Geçmişte de dağıttığımız ortak noktalarda kullanılacak olan beton sporlarımız Bununla ilgili toplantımızı yaptık taleplerimizi topluyoruz yaklaşık bir hafta on gün içerisinde bu tarafları topladıktan sonra geçmişteki taleplerle birlikte yetiştiriciler bize bulundukları Yaylalarda meralarda ilçelerinde teslim etmeye başlayacağız. Bu konuda bize desteklerini esirgemeyen başta Tarım bakanımıza genel müdürlüğümüze arım İl müdürümüze Evet tarımsal Tahir Macit ve Mera Çayır müdürü ekibine de teşekkür ediyoruz.”

MERA İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK

Akın açıklamasının devamında ise mera iyileştirme çalışmalarının devam edeceğini hatırlatarak; “ Öncelikli olarak burada yapılması gerekenlerden bir tanesi meralarımızda ilçe temsilcilerimize çok önemli görevler düşüyor. Acil olan yer neresi varsa muhakkak bizlere müracaat etmelerini sağlasınlar. Bu konuda yetiştiricilerimize de tekrardan mesaj atacağız. Taleplerini Tarım il ve İlçe müdürlüklerine bir an önce yapsınlar ki bir an önce sulak ve sıvatları inşallah onları dağıtalım. Dolayısıyla sıvat ve sulaklarla ilgili problemleri de çözelim. Sulakların dışında yine meralarda iyileştirme çalışması, yem bitkileri üretimi, gübreleme ve buna bağlı olarak gölgelik, güneş paneli gibi ihtiyaçları da inşallah ileriki süreçlerde hep birlikte beraberce yetiştiricilerimizin bu konudaki sıkıntılarını inşallah yerinde çözeceğiz. Hayata geçireceğimiz Mera ıslah projesi Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğümüz tarafından onaylandı. Yaklaşık 2 trilyon civarındaki bir bütçe. Bu bütçe ile Tarım İl Müdürlüğü koordinesinde ve kontrolünde onların yapacağı ihale sürecinin sonunda bunları aşama aşama yerine getireceğiz. Ancak Genel Müdürlüğümüzün de talimatı olarak acil olan sıvatlarla ilgili bütçenin tamamlanması gerekmektedir Yetiştiricilerimiz yaylalara çıktığı için bunları bir an önce teslim etmek amacındayız” ifadelerini kullandı. (Malatyasonsöz)

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Birlikler

Kurban’da vatandaş küçükbaş tercih etti

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Birlikler

Başkan Kılınç: “Kurban satışlarında artış var ama…”

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Birlikler

Damızlık koç deposu hayvan dağıtımına hazır

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar