Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Yetiştiricinin 5 köpeği birden öldü

Kütahya’nın Tunçbilek beldesi yakınında Yaylacık Ormanı’nda hayvancılıkla uğraşan Mehmet Er’e ait 5 çoban köpeği birkaç gün arayla telef oldu.

Durumun yetkililere bildirilmesi üzerine İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce bölgede inceleme yapıldı. Ekiplerin ölü hayvanlar ve çevresindeki tavuk kemiklerinden numuneler topladıkları, savcılığa rapor edilerek, numunelerin tahlile gönderildiği öğrenildi. Mehmet Er, gazetecilere yaptığı açıklamada, köpeklerinin yanı sıra çevrede birkaç yaban hayvanının telef olduğunu söyledi.

Bölgede kardeşiyle hayvancılıkla uğraştığını belirten Er, “Yaklaşık 10 gün önce köpeklerim ölmeye başladı. Sonra çeşitli karga, tilki gibi yaban hayvanlarının da ölmüş olduğunu gördüm. Etrafta tavuk kafesi dediğimiz kemikli tavuk etlerine zehir katıldığından şüphe ediyorum.” diye konuştu.

Bölgede kardeşiyle hayvancılıkla uğraştığını belirten Er, “Yaklaşık 10 gün önce köpeklerim ölmeye başladı. Sonra çeşitli karga, tilki gibi yaban hayvanlarının da ölmüş olduğunu gördüm. Etrafta tavuk kafesi dediğimiz kemikli tavuk etlerine zehir katıldığından şüphe ediyorum” diye konuştu.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

UKON, haftalık et fiyatlarını açıkladı(30 Haziran 2022)

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Ayı ve çoban birbirini öldürdü!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Kurbanda KKKA’ya dikkat!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar