Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Yetiştiricinin yem isyanı: “Hayvanlarım ölüyor!”

Gaziantep Şahinbey Oğuzeli Direkli Köyü’nde yaşayan çiftçi Mehmet Doğan, koyun ve kuzularına yem alamadığı için öldüklerini sosyal medyada video yayımlayarak paylaştı.

Çiftçi Mehmet Doğan’ın yardım çağrısı videosuna CHP Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Uğur Kalkan kulak verdi.

CHP’li Uğur Kalkan, “bu videoyu izledikten sonra kayıtsız kalıp uyuyamam” diyerek, çiftçi Mehmet Doğan’ı ziyaret etti. Uğur Kalkan, şunları söyledi: “Sosyal medyada, Oğuzeli Direkli Köyü’nde yaşayan bir vatandaşımızın mağduriyetine denk geldik. Vatandaşımıza ulaştık ve 22:30’da köye yanlarına geldik. Yem alamadıkları için hayvanları ölmeye başlamış. Maalesef ülkeyi getirdiğiniz nokta tam olarak bu. Çiftçilerimiz zor durumda. Bu insanlara hep beraber sahip çıkmamız gerekiyor.

“YARDIM İSTEDİ”
Kaydettiği videoyu ve yem alamadığından kaybettiği hayvanları için birçok siyasiden sosyal medyada yardım isteyen ancak destek göremeyen Çiftçi Doğan ise yaşadıklarını şöyle anlattı: “15 yıl önce bu köye geldim, üniversite mezunuyum, hayvancılığa başladım. Elektriksiz, susuz bu işe 10 hayvanla başladım. Son üç yıldır kazandığımız bir şey yok, ne yazık ki kazanamıyoruz. Birkaç yıl sadece hayvanların yemini alabilecek kadar kazancımız oldu. Bu yıl yem almaya dahi gücümüz yetmiyor. Siyasilerin televizyonda konuştuğu gibi değil, bir yem üç katı fiyat oldu.” (sirinnar)

Güncel

“Et ve yem fiyat artışları eyvah dedirtiyor!”

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Depremzedelere küçükbaş hayvan desteği

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

UKON, haftalık et fiyatlarını açıkladı(23 Şubat 2023)

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar