Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Yetiştiriciye Destek Olmak İsteyen Muhtar Şikayet Edildi

(KKD/ÖZELHABER)-Çanakkale Gökçeada, Yeni Mahalle Muhtarı Zeki Çelik, hayvan sevkiyatı için muhtarlık tarafından hayvan yetiştiricisinden alınan 2 TL’lik masrafı almadığı için şikayet edildi.

Gökçeada hayvancılığına destek olmak için adada hayvan yetiştiriciliği yapan vatandaştan 2 TL’lik muhtarlık masrafını tahsil etmeyen Yeni Mahalle Muhtarı Zeki Çelik hakkında şikayette bulunuldu.

“ALMADIK, ALMAYACAĞIZ, KENDİMİZİ SAVUNACAĞIZ”
Gökçeada’da hayvan yetiştiriciliği yapan adalılardan, muhtarlık tarafından hayvan sevkiyatı için tahsil edilen 2 TL’lik evrak ücretini yetiştiricilere destek olmak için almayan ve bu sebeple hakkında şikayette bulunulan Yeni Mahalle Muhtarı Zeki Çelik, şu ifadeleri kullandı: “Hayvan sahibi ile aracı arasında oluşan ticarette muhtarlığın aldığı 2 TL’lik bir masraf var. Ben, vatandaşa yardımcı olmak adına bu ücreti almıyorum ama bu durumdan rahatsız olup şikayette bulunanlar olmuş. Kimisi az, kimisi çok para tutuyor. Hayvan başı 2 TL’den olunca bin hayvan satanın masrafı 2 bin TL tutuyor. Ama biz bu zamana kadar bu ücreti almadık ve şikayet edilmemize rağmen almayacağız da. Zaten yetiştiriciler de bu ücreti ödemek istemiyor. Şikayet karşısında da gerekirse kendimizi savunacağız” dedi.

ADANIN KÖPEK SORUNU
Yazlık sezonda satın alınarak daha sonra terk edilen köpeklerin de küçükbaş hayvancılık açısından sorun oluşturduğuna değinen Muhtar Çelik, “Adaya yaz aylarında gelen bazı tatilciler maalesef, gelirken aldıkları köpekleri, bakamayacakları için bırakıp gidiyorlar. Böylece sahipsiz kalan köpekler, serbest dolaşan ada kuzu ve keçilerine saldırıyor, hayvanları telef ediyorlar. Adamızda çok sayıda terk edilmiş kedi ve köpek var. Bu durum hem terk edilen hayvanlar açısından hem de adamızın küçükbaş hayvanları açısından çok üzücü” ifadelerine yer verdi.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Tarım-ÜFE’nin yüzde 20.20 arttığı açıklandı…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Amcası, köpeğini tüfekle vuran çobanın isyan etti

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Sele kapılan 64 koyun telef oldu

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar