Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Yozgat’a modern kesimhane

Yozgat’ın Çekerek ilçesinde AB standartlarında yapılan kesimhane 30 kişiye istihdam sağlayacak ve yakın zamanda bölge hayvancılığı sektörüne hizmet vererek, Çekerek bölgesinde hayvan üreticileri ile başta kasap esnafı olmak üzere et işletmecilerinin ihtiyacının karşılayacak.

Çekerek Belediye Başkanı Eyyüp Çakır yaptığı açıklamada; “AB standartlarında hizmet verecek kesimhanemiz, çok yakında bölgemizde hayvancılık sektörünün hizmetinde olacak.

Bugün özel müteşebbis tarafından yapımı devam eden bölgesel kesimhane inşaatımızı yerinde inceledik. Son aşamalara gelen kesimhane, bölgenin en moderni olarak dizayn edilerek günlük 150 Küçükbaş ve 70 Büyükbaş hayvan kesim kapasitesine sahiptir.

Gıda Hijyeni ve Hayvansal Gıdalar için Özel Hijyen Kuralları yönetmeliklerine uygun olarak Avrupa Birliği standartlarında hizmet verecek olan Kesimhane, Çekerek bölgesinde hayvan üreticilerimiz ile başta kasap esnafı olmak üzere et işletmecilerinin ihtiyacının karşılanacağı şekilde dizayn edilmiştir.

TKDK destekli ve Özel Müteşebbis tarafından Toplamda 9.5 Milyon TL yatırım tutarı ile yapılan Kesimhane, yaklaşık 30 kişiye istihdam oluşturacaktır.

Tesiste Otomatik kesim makine sistemleri ile soğuk hava depolarıyla bölgede hayvancılığa büyük katkı sağlayacaktır. Sadece Çekerek bölgemizde 30 binin üzerinde büyükbaş, 15 binin üzerinde küçükbaş hayvan bulunmaktadır. Et, süt, yoğurt gibi tonlarca hayvansal üretim gerçekleştirilmektedir. Tüm bu üretiminin ekonomiye çok daha artı kazandırması için elimizden gelen çabayı bizlerde göstermek zorundayız. Kalkınma yerelde başlar ilkesiyle Çiftçimizi daha çok hayvancılık üretimine teşvik etmeli, böylece hedeflediğimiz tarım ve hayvancılığa dayalı sanayi hamlesinde daha çok yol almalıyız. Şehrimize hayırlı olsun” dedi. (Yozgatcamlık)

Küçükbaş yetiştiricisi isyan etti!

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Genç çoban, kaldığı çadırda ölü bulundu

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Koyun başında yüksek lisans!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Bu kaçıncı traktör? Kaçıncı kaza!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar