Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Zavallı çocuğu çoban kurtardı

Ankara’nın Çubuk ilçesinde 8 yaşındaki bir çocuk, uçurtma uçururken sahipsiz köpeklerin saldırısına uğradı. Başından ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan çocuk, çevredeki çoban tarafından kurtarıldı.

İlçede yaşanan olayda Burak Şekerci, uçurtma uçururken sahipsiz köpeklerin saldırısına uğradı. Başından ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan çocuk, çevredeki çoban tarafından kurtarıldı.

Halil Şıvgın Çubuk Devlet Hastanesi’ne götürülen Şekerci, ilk müdahalesinin ardından Ankara Şehir Hastanesi’ne sevk edildi.

Baba Uğur Şekerci, sahipsiz köpeklerin toplanması gerektiğini söyledi. Şekerci, “Orada o çocuk ölse bunun hesabını kim verecek? Çoban olmasaydı çocuğumun parçası da bulunmazdı. Bugün benim çocuğuma olan yarın başkasının çocuğuna da olabilir. Çocuğumun hastanedeki tedavisi devam ediyor.” dedi.

‘ELİNİ YÜZÜNÜ KANLAR İÇİNDE GÖRDÜM’
Şekerci ile uçurtma uçuran arkadaşı Can Ahmet Keşkekçi (13) de olayın şokunu yaşadığını ifade ederek, “Birlikte uçurtma uçuruyorduk. Uçurtmasının ipi kopunca Burak yakalamak için arkasından koştu. Biraz ileride 7-8 köpek yatmış bekliyormuş. Birkaç dakika sonra sesi duyunca yanına gittim ve elini yüzünü kanlar içinde gördüm. Ben de çok korktum, ağlamaya başladım.” diye konuştu.

Köpeklerden korktukları için sopayla dolaşmak zorunda kaldıklarını anlatan dede Hamdi Şekerci de “Allah kimsenin başına vermesin. Bugün bizim çocuğumuza olan yarın başkasının çocuğuna olur. Böyle başı boş köpeklerin gezmesi olmaz. Hastanede yatıyor, gördüğü her şeyden korkar duruma geldi. Çocuk bunun etkisinden nasıl kurtulacak?” ifadelerini kullandı. Mahalle sakinleri de sahipsiz köpeklerin toplatılmasını istedi. (HT)

Güncel

Hayvan pazarlarında “hareketlilik” azalıyor

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

UKON, haftalık et fiyatlarını açıkladı(24 Kasım 2022)

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Kayalıklarda mahsur kalan keçiyi AFAD kurtardı

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar